Kategorie
Internet Explorer IT przeglądarki internetowe

CSS3 selectors i border-radius w Internet Explorerze 9

Dean Hachamovitch podał właśnie na IEBlogu informacje o postępach w pracy nad kolejnym wydaniem Internet Explorera.

Zespół IE chwali się poprawioną wydajnością – w teście SunSpider 09 deweloperska wersja Explorera osiąga podobno wyniki porównywalne z Firefoksem 3.5. Podają też aktualny wynik w teście Acid3 – przechodzą 32 testy. To trzy razy gorzej niż konkurencja, ale lepsze to niż 20 przechodzących testów w IE8.

Z innych istotnych rzeczy – IE9 ma już niemal pełną obsługę CSS3 selectors i obsługuje border-radius.

Ani słowa o SVG, więc o jakimkolwiek wsparciu tego formatu w dziewiątce możemy chyba zapomnieć. Zaległości w porównaniu z konkurencją mają dość duże, ale lepszy rydz niż nic… Problem w tym, że jeśli będą gonić konkurencję w takim tempie, to zanim dogonią, mogą całkowicie zniknąć z rynku. W Polsce Microsoft ma już mniej niż 1/3 rynku przeglądarek internetowych…

2 odpowiedzi na “CSS3 selectors i border-radius w Internet Explorerze 9”

Jest zabawnie, co więcej – tempo ucieczki czołówki jest szybsze niż wynikałoby to z procentów a gra teraz idzie chyba o trochę co innego (przynajmniej w pl).

Każdy kolejny użytkownik niekorzystający z IE zwiększa prawdopodobieństwo, że reguła „musi działać w IE” może przestać mieć większe znaczenie… co byłoby znacznie większą stratą dla Microsoftu niż parę kolejnych procent.

Jednym z najciekawszych pytań wydaje się być czy tzw. długi ogon zdąży podnieść łeb na dobre przed upowszechnieniem się v9?

A tymczasem sobie dryfujemy, kolejne bety Firefoksa 3.6 i święta za pasem.

Możliwość komentowania została wyłączona.