Sunbird i Lightning 0.5 wydane

Mozilla wydała przed kilkoma minutami nową wersję swojego kalendarza – Sunbirda. Ukazało się również rozszerzenie do Thunderbirda, oferujące funkcję kalendarza – Lightning.

Co nowego w wersji 0.5? Między innymi dodany został import z Sunbirda 0.2, z programów iCal.app i Evolution, dla Maka pojawiły się uniwersalne paczki, poprawiono wygląd kalendarza, funkcjonalność drukowania. Pojawiły się wersje programów w nowych językach – teraz mamy ich do wyboru 22. Dostępne jest też rozszerzenie umożliwiające łatwy dostęp do Google Calendar (niestety tylko do odczytu). Nowy Lightning ma funkcjonalność wysyłania i odbierania zaproszeń na wydarzenia, ustawione w kalendarzu. Oba programy pracują też stabilniej, zostało naprawionych ok. 300 błędów.

Najnowsze wydanie do pobrania ze strony www.sunbird.pl.

4 responses to “Sunbird i Lightning 0.5 wydane

 1. Już nie mogłem się doczekać najnowszego wydania najgorszego PIM na świecie. Zaraz zobaczę czy coś się zmieniło. 🙂

 2. no to zobaczymy co nowego w Sunbirdzie
  mi co prawda wystarcza czytanie z Google Calendara ale w opisie wtyczki jest „This extension allows Sunbird and Lightning to read and write events to a Google Calendar”
  zaraz przetestuje

 3. “This extension allows Sunbird and Lightning to read and write events to a Google Calendar”

  Fakt, sprawdziłem przed chwilą – działa. Pewnie wtedy, gdy to sprawdzałem – natrafiłem na jeden z błędów. Dzięki za czujność 🙂

 4. dziala 🙂
  teraz mam polaczony google calendar z sunbirdem i kalendarzem w telefonie