Kategorie
IT Mozilla przeglądarki internetowe

Firefox 3 Beta 5 dostępny

Mozilla wydała trzynastą już wersję testową Firefoksa 3.

Robot w Gran Paradiso - ze strony startowej programu Firefox 3 Beta 5

Piąta beta Firefoksa 3 to m.in. zmiany wyglądu (poprawione ikony),  poprawiona szybkość, zmienione strony komunikatów o witrynach podejrzewanych o dokonywanie ataków i o phishing. Teraz można też w oknie Biblioteka (zarządzanie zakładkami) nie tylko wyszukać zakładki wg kryteriów, ale również zapisać wynik wyszukiwania jako zakładkę.

To nie wszystko – od czasu wydania poprzedniej bety zostało wprowadzonych 750 zmian (ale jeśli policzyć wszystkie rozwiązane i zweryfikowane bugi, to można doliczyć się prawie 1100), w polskiej wersji poprawiliśmy sześć bugów (więcej zmian w polskiej wersji należy się spodziewać w wersji RC). Lista wszystkich ważniejszych zmian w Firefoksie 3 (nie tylko w ostatniej becie) dostępna jest na stronie Mozilli (w jęz. angielskim).

Po wydaniu tej bety nie należy się już spodziewać żadnych większych zmian do wydania wersji finalnej. Dlatego wszystkich polskich użytkowników, którzy chcieliby nam pomóc w testach zapraszamy do pobierania. Mamy do wykonania ponad 700 testów. Aby pomóc wystarczy wejść na stronę litmus.mozilla.org, zalogować się, następnie wybrać platformę i system operacyjny, wersję językową (pl) i wybrać grupę testów. Będziemy wdzięczni każdemu kto wykona choćby 10 testów. Błędy dotyczące polskiego tłumaczenia można zgłaszać na bugs.aviary.pl, pozostałe na bugzilla.mozilla.org.

W odpowiedzi na “Firefox 3 Beta 5 dostępny”

Możliwość komentowania została wyłączona.