Kategorie
IT Mozilla

Codziennie nowe polskie wydanie Lightninga

Jakiś czas temu poinformowałem o udostępnieniu polskiego wydania przyszłego Lightninga 0.9. Od tego czasu trochę rzeczy się zmieniło 🙂

Od miesiąca buildy budują się automatycznie co godzinę. Najświeższy build można zawsze pobrać z l10n.mozilla.org/~hubert/. Jeśli któremuś z testerów to nie wystarcza – pod adresem l10n.mozilla.org/~hubert/pub/calendar/lightning/nightly/ można znaleźć wydania z ostatnich dwóch tygodni.

Nie trzeba się już męczyć z aktualizacją, jak poprzednio – dodałem system automatycznej aktualizacji:

Okno z dodatkami - wybrane Rozszerzenia, widoczne powiadomienie o nowej wersji

Pierwszy build danego dnia jest udostępniany jako aktualizacja. Każdego dnia (a raczej każdej nocy) nowe wydanie. System aktualizacji jest tak zorganizowany, by nikomu nie pojawił się tzw. żółty ekran śmierci. Po prostu sprawdza, czy w polskim pliku językowym nie brakuje jakichś tłumaczeń.

Jeśli są jakieś braki, bo dodano coś w wersji amerykańskiej, nowy build nie jest udostępniany jako aktualizacja, a ja dostaję powiadomienie e-mailem i sms-em o konieczności dodania/zmiany tekstu w Lightningu. Dzięki powiadomieniom polska lokalizacja jest szybciej aktualizowana.

Teraz też testowa wersja Lightninga jest dostępna nie tylko dla Thunderbirda 2.0, przyszłego Thunderbirda 3.0, ale również dla przyszłej wersji 2.0 pakietu SeaMonkey:

Polski Lightning w przyszłym SeaMonkey 2.0, panel bieżących spraw

Miłego testowania!

8 odpowiedzi na “Codziennie nowe polskie wydanie Lightninga”

Swietna wiadomosc 🙂

Niestety przy probie instalacji w nightly Sm 2.0a1 dostaje taka wiadomosc:

Element „Lightning” nie mógł zostać zainstalowany, ponieważ nie jest kompatybilny z architekturą programu SeaMonkey (WINNT_x86-msvc). Proszę skontaktować się z autorem tego elementu.

Bardzo cenię sobie Lightninga (-:

Używam Ubuntu Hardy Heron (tutaj buildy sprawują się dobrze), ale korzystam także z Windows XP…

Szkoda, że nie ma polskich wersji także dla użytkowników windowsowych. A może jest szansa, że będą (jeszcze przed premierą finalnej wersji)?

@GrzegorzJZD:
Przed premierą będą, oficjalne wydane przez Mozillę.

Nie jest źle – polska lokalizacja jest chyba jedyną, która jest dostępna do pobrania w trakcie rozwoju.

W wolnej chwili spróbuję coś wymyślić w sprawie wersji dla innych systemów.

Możliwość komentowania została wyłączona.