Kategorie
dzieje się finanse IT jakość przeglądarki internetowe strony internetowe webmasterka

Dinozaury wciąż istnieją

Przeczytałem dzisiaj w Dzienniku Internautów o kłopotach klientów Polbanku z dostępem do systemu transakcyjnego. Pod wpływem artykułu udałem się na stronę https://www.polbank24.pl/netbanking/.

Przecierałem oczy ze zdumienia, gdy od razu po wejściu na stronę zobaczyłem komunikat:

Okienko dialogowe: Aby w pełni korzystać z aplikacji Polbank24 należy używać Microsoft Internet Explorer 6.0 lub wyższej.

Halo? Puk, puk, jest tam kto? Mamy 2009 rok, a w Polsce sama najnowsza wersja Firefoksa (której używam) ma prawie 40% rynku. Dinozaury jednak wciąż istnieją.

13 odpowiedzi na “Dinozaury wciąż istnieją”

Sa swietni!

<script Language=”JavaScript”>
var test=”false”;
if(test==”false”){
alert(„Aby w pełni korzystać z aplikacji Polbank24 należy używać Microsoft Internet Explorer 6.0 lub wyższej.”);
}
</script>

i:

<meta http-equiv=”Content-Type” content=”text/html; charset=windows-1253″>

no i…

Please use Internet Explorer 6.0 or above for better viewing

Moze to jakis phishing? To nie wyglada jak strona powaznego banku…

Komentarz wykryło jako spam – już go umieściłem.

Też zwróciłem uwagę na ten kod w JavaScript. Najciekawsze jest to, że po stronie serwera wcale nie sprawdzają, czy ktoś używa Internet Explorera 6 lub nowszego, a jedynie to, czy w ogóle jest to IE…

To nie phishing. Poczytałem dziś trochę, co piszą klienci o tych ich systemie na różnych forach, grupach. Polecam, niesamowita lektura 🙂

Cóż… aż nie chce się wierzyć, że w dzisiejszych czasach można trafić na coś takiego. W teoretycznie „poważnym” banku ;). Cieszę się, że mój bank podchodzi do kwestii internetu naprawdę poważnie ;P.

Rotfl…

Szanowni Państwo, Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z przerwy w dostępie do bankowości internetowej Polbank24, która spowodowana była pracami nad wprowadzeniem nowych funkcjonalności w naszym ebankingu. W związku z koniecznością kontynuowania prac, podjęliśmy decyzję o pozostaniu przy dotychczasowym systemie. Nowe funkcjonalności wprowadzone zostaną po zakończeniu dodatkowych testów, o czym poinformujemy Państwa z wyprzedzeniem. Zespół Informatyków Polbank EFG.

Ja teraz zamiast formularza logowania widzę:

Szanowni Państwo,

W związku z prowadzonymi pracami administracyjnymi, system Bankowości internetowej Polbank24 jest niedostępny.

Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

Po zainstalowaniu firefoxa 3 daly mi sie w eznaki tak duze przecieki pamieci ze postanowilem przesiasc sie na google chrome i powiem szczerze niezaluje! niestety mysle ze era ff juz minela…

Wycieki pamięci były problemem Firefoksa 2.0, nie „trójki”. Patrząc na statystyki – era Firefoksa nie minęła, wciąż zyskuje nowych użytkowników. Co do Polbanku – komunikat o MSIE 6.0 już zniknął.

Heh. Po wejściu do serwisu bankowego przy użyciu odnośnika z innej strony internetowej pojawia się komunikat.

Szanowni Państwo,
Informuję, że link, z którego próbują się Państwo zalogować do systemu bankowości internetowej Polbank24, może być niebezpieczny.

Co ciekawe, serwer twierdzi, że kodowanie to iso-8859-2, w źródle strony jest informacja o windows-1253, natomiast faktyczne kodowanie źródła to UTF-8.

Dla mnie bomba… 😉

A na naszym chyba najlepszym Wortalu
http://www.dobreprogramy.pl
w dziale „programy www” stoi jak byk do pobrania! :
Internet Explorer 6 SP1 PL
Szósta wersja najpopularniejszej przeglądarki zasobów Internetowych określanej w skrócie jako IE lub MSIE oparta na silniku Trident (Trójząb) . Przeglądarka Internet Explorer 6 zapewnia rozbudowaną obsługę technologii internetowych opartych na światowych standardach oraz ułatwia i przyspiesza wykorzystywanie tych technologii przez deweloperów. Dostępny pasek multimediów oferuje możliwość bezproblemowego korzystania z multimediów w sieci Web, a funkcja automatycznej zmiany obrazów pozwala użytkownikom włączyć w programie Internet Explorer automatyczną zmianę rozmiaru dla tych obrazów, które są za duże i nie mieszczą się w bieżącej ramce przeglądarki. Wraz z programem dołączone są: aplikacja do obsługi poczty e-mail, Outlook Express oraz Windows Media Player
Czy ten wortal to też Dinosaurus?

@Piotr:
Dobre 🙂 Wcześniej tego chyba nie było.

@Bogdan331:
Ale żeby korzystać z tego wortalu nie muszę używać jednej, wybranej przez nich przeglądarki internetowej. Klienci Polbanku – przynajmniej do niedawna – nie mieli wyboru.

LOL

Szanowni Państwo,
Informuję, że link, z którego próbują się Państwo zalogować do systemu bankowości internetowej Polbank24, może być niebezpieczny.
Używają Państwo obecnie linku http://planet.mozillapl.org/, który może przekierować Państwo na inną niż oficjalną stronę bankowości internetowej Polbank24. Dla własnego bezpieczeństwa prosimy o nie korzystanie z wybranego linka i ręczne wpisanie adresu strony w pasku przeglądarki internetowej.
Jeżeli nie ufają Państwo stronie, na której został umieszczony link do bankowości internetowej Polbank24 prosimy o natychmiastowe zgłoszenie zaistniałej sytuacji i kontakt z naszym Serwisem Polbank24 na numer telefonu 0 801 822 822 lub 0 22 3 822 822.

Dziękuję za współpracę
Polbank EFG

__________________________________________________________

Dear Sirs,
I would like to inform you that the link you use to log into Polbank24 e-banking service may be dangerous.
You are currently using the link http://planet.mozillapl.org/ which may direct you to a website other than the official website of Polbank24 e-banking service. For your own safety please do not use this link and manually enter the website address into the Internet browser bar.
If you do not trust the website containing the link to Polbank24 e-banking service, please report the situation immediately and contact our Polbank24 Service at the telephone number 0 801 822 822 or 0 22 3 822 822.

Thank you for your cooperation.
Polbank EFG

Możliwość komentowania została wyłączona.