Kategorie
IT

Ponad 5% polskich internautów nie ma Flasha

Według dzisiejszego rankingu Gemiusa wtyczki Adobe Flash Player nie używa ponad 5% polskich internautów.

Adobe Flash: udział w rynku: wersja 11 - 85,71%, wersja 10 - 8,58%,  niezainstalowany - 5,06%, wersja 9 - 0,43%, wersja 6 - 0,13%
Ponad 5% polskich internautów nie ma Flasha

To mi trochę przypomina początki Firefoksa…

Dawno, dawno temu Flash pozwalał osiągnąć, to było trudne lub niemal niemożliwe do osiągnięcia dzięki CSS (Internet Explorer 6!) i JavaScript (choćby ze względu na mało wydajne silniki przeglądarek internetowych). Ale dzisiaj, to już zbędna technologia. Zupełnie nie rozumiem firm, które używają tego na swoich stronach internetowych. Przecież przez to tracą prawie milion potencjalnych klientów.

Ja sam wtyczki Flash firmy Adobe przestałem używać jakieś 2,5 roku temu. Najpierw ją po prostu wyłączyłem i włączałem okazyjnie, kiedy bardzo potrzebowałem. A potem uznałem, że nie jest mi już potrzebna i po prostu odinstalowałem. Na samym początku trochę mi przeszkadzało, gdy nie mogłem czegoś zobaczyć, ale potem po prostu nauczyłem się to ignorować. Bez tego cholerstwa naprawdę wygodniej korzysta się z Internetu. A patrząc na dzisiejsze wyniki – to co kiedyś było dziwactwem, powoli staje się normą. I dobrze.

5 odpowiedzi na “Ponad 5% polskich internautów nie ma Flasha”

A jak to się ma do udziału iOS-a? Nie ma tu korelacji?

P.S. „naprawdę”, nie „na prawdę” 😉

Na Androida jest Flash, chociaż tylko do wersji 4.0 włącznie i działający płynnie tylko na high-endowych smartfonach.

Poza tym po przełączeniu YouTube’a na HTML5 nie przypominam sobie, żebym ostatnio go potrzebował.

Możliwość komentowania została wyłączona.