Kategorie
IT Mozilla przeglądarki internetowe

Mozilla wydała Bon Echo Alfa 3

Minęły zaledwie dwa tygodnie od wydania Bon Echo Alfa 2, a już mamy kolejną, w dodatku nieplanowaną wcześniej wersję. W „trójce” dodano funkcję ostrzegającą przed podszywającymi się (np. pod serwisy banków) stronami. Po wejściu na podejrzaną stronę jej zawartość zostaje przyciemniona, w pasku adresu pojawia się ikona o wyglądzie drogowego zakazu wjazdu, a z niej wychodzi duży „dymek” z ostrzeżeniem o phishingu.

Ostrzeżenie o phishingu

Drugą, dostrzegalną dla użytkownika zmianą jest poprawione „search suggestions” w pasku wyszukiwania. Testowano różne rozwiązania i w końcu zdecydowano się na – moim zdaniem – najlepsze.

Podpowiadane są ostatnio szukane frazy oraz najpopularniejsze, szukane w wyszukiwarce

Teraz przy wpisywaniu szukanej frazy (w przypadku użycia wyszukiwarki Google lub Yahoo!) przyszły Firefox 2.0 podpowiada nam w pierwszej kolejności to, czego już szukaliśmy, a w drugiej proponuje te, które są popularne.

W przyszłym miesiącu ma się ukazać Firefox Beta 1. Wydanie to nie będzie miało dodanych (w stosunku do obecnej wersji alfa) nowych funkcji, a jedynie zostaną dopracowane ostatnio dodane. Pierwsza „beta” powinna mieć też zmieniony interfejs użytkownika.

Nie podaję odnośników do pobrania programu – ci, którzy chcą go przetestować (i wiedzą jak sobie radzić z ewentualnymi problemami), sami je znajdą ;-), a pozostali powinni poczekać na Firefoksa 2.0.

4 odpowiedzi na “Mozilla wydała Bon Echo Alfa 3”

Czy te dymy będzie można wyłączyć? Mnie osobiście wszelkiej maści wyskakujki doprowadzają do wściekłości a sygnalizowanie poprzez znak zakazu i następnie rozwinięcie dymka przez kliknięcie uważam za wystarczające.

> Wiesz może który to plik?

Strona Google na zrzucie ekranu jest – również dla Firefoksa – stroną testową.
Nie wiem czy jakaś lokalna baza już istnieje (na razie nie wiem, gdzie te dane mają się gromadzić).

> Czy te dymy będzie można wyłączyć?

Nie sądzę. To raczej celowo zostało tak zrobione – na fałszywe strony nie trafia się przecież codziennie 🙂

> Czy te dymy będzie można wyłączyć?
Można wyłączyć samą ochronę anty-phishingową, jeśli to masz na myśli:
Tools > Options > Advanced > Anti-Phishing

Możliwość komentowania została wyłączona.