Kategorie
IT Mozilla Sunbird

Sunbird 0.5 RC1

Sunbird 0.5 Release Candidate 1 już jest. Podobnie Lightning. W najbliższych dniach będą trwały testy. Najprawdopodobniej czeka nas jeszcze kolejna wersja RC.

Jeśli ktoś ma ochotę potestować – oba programy dostępne są w polskiej wersji językowej:

Sunbird:

Lightning (rozszerzenie do Thunderbirda):

Uwaga! Ważna informacja jeśli używasz aktualnego Sunbirda lub Lightninga (0.3.1). Po uruchomieniu nowej wersji (0.5 RC1) profil z danymi się zaktualizuje i nie będzie można powrócić do 0.3.1. Dlatego polecam uruchamianie 0.5 RC1 na nowym profilu.

Wszelkie błędy związane z polskim tłumaczeniem programów należy zgłaszać w naszej bugzilli lub na forum.

W odpowiedzi na “Sunbird 0.5 RC1”

Aż chciałoby się powiedzieć „W końcu jakieś zmiany”. Z przejrzanych przeze mnie PIMów Sunbird jest zdecydowanie najgorszy, i to wcale nie dlatego, że nie ma wbudowanego klienta poczty, notatnika, integracji z klientem VoIP i innych cudownych pomysłów, ale dlatego, że potrafi zwiesić się lub gwałtownie zwolnić i powodować dziwne działanie wyświetlania wydarzeń w czasie wprowadzania większej ilości danych.
Aktywowane kalendarze z dużą ilością danych również powodują fatalne działanie programu.

Z Lightning podobnie, ale dodatkowo pojawiają się problemy z integracją rozszerzenia z GUI Thunderbirda najbardziej widoczne przy zmianach tematów.

Niestety ze znanych mi PIMów chyba żaden nie obsługuje formatu iCal. Formatu csv nie lubię, bo za dużo zabawy w ustawianie i dopasowywanie podczas importu danych a potem i tak trzeba poprawiać z palca.

Możliwość komentowania została wyłączona.