Kategorie
dzieje się IT Mozilla Sunbird

Sunbird i Lightning 0.7 wydane

Wczoraj została wydana nowa wersja Sunbirda i Lightninga – 0.7. Nowe kalendarzowe aplikacje zostały wydane w 27 językach, po raz pierwszy po chińsku (uproszczony), gruzińsku, litewsku i turecku. Mamy też europejskie wydanie po portugalsku i południowoamerykańskie po hiszpańsku.

Z najważniejszych zmian – wraz z 0.7 pojawiły się nowe okna tworzenia wydarzenia i zadania, które wcześniej były dostępne dla osób, korzystających z WCAP. Mają one m.in. bardziej rozbudowane opcje do ustawiania powtórzeń, przypominania dla wydarzeń/zadań i nowe okno zapraszania uczestników.

Lightning umożliwia teraz wygodniejsze przełączanie się między pocztą, a kalendarzem, dodany został też „Today Pane”, który w tym momencie w polskiej wersji nazywa się „Sprawy”. Bardzo możliwe, że ta nazwa w polskiej edycji będzie zmieniona. Czekam na sugestie. Tutaj lub w naszej bugzilli (tam też należy zgłaszać wszelkie błędy w polskim tłumaczeniu).

Pełna lista zmian na stronach The Rumbling Edge. Programy można pobrać z Sunbird.pl.

2 odpowiedzi na “Sunbird i Lightning 0.7 wydane”

Uruchamia się szybciej, ale ciągle lekko przycina przy przechodzeniu między miesiącami/tygodniami, a gdy przy tym przycina, to też będzie się ciąć przy dodawaniu większej ilości danych.

Możliwość komentowania została wyłączona.