Kategorie
dzieje się Internet Explorer IT przeglądarki internetowe

Internet Explorer 8 przechodzi Acid2?

Muszę przyznać, że jak zobaczyłem na blogu u Tomka Sokoła post o tytule „Internet Explorer 8 – przechodzi ACID2”, to uznałem za żart. Chyba to przewidział, bo zaczął od „To nie żart” 😉

Zerknąłem na IEBlog, no i faktycznie… Uśmiecha się stamtąd do nas testowa buźka. Ludzie z Microsoftu umieścili w sieci nawet film, pokazujący (między innymi) miesiąc po miesiącu zmiany w wyświetlaniu testu. Po obejrzeniu filmu nabrałem jednak wątpliwości. W ostatniej fazie widać ładną buźkę, pokazano zmieniający się kolor nosa po najechaniu na rysunek wskaźnikiem myszy, niestety widać też pasek przewijania (ang. scrollbar), który nie powinien się tutaj pojawiać i jego obecność – z tego co mi wiadomo – świadczy o tym, że przeglądarka nie do końca przeszła test.

Internet Explorer 8 i test Acid2

Podobną sytuację mieliśmy dwa lata temu z Konquerorem. Po pewnym czasie ludzie z teamu KDE to poprawili i przeglądarka ta dołączyła do zacnego grona.

Mimo tego jednego drobnego problemu to dobra wiadomość dla webmasterów. Zanosiło się już na to, że kolejna wersja przeglądarki Microsoftu będzie porażką (nie było żadnych informacji o postępach prac), a teraz widać światełko w tunelu. Czekam na publiczną wersję Internet Explorera 8.

3 odpowiedzi na “Internet Explorer 8 przechodzi Acid2?”

Heh, Hubert jak ja to wczoraj zobaczyłem to też uznałem za żart, ale zaraz do mnie trafiło, że ja przeglądam dokumentacje M$ a nie jakiś serwis z humorem, wróciłem i w pierwszej chili zgłupiałem, bo cisza była wcześniej a tu nagle!? Co najlepsze trafiłem na ten wpis kilka minut po jego opublikowaniu :]
Nie powiem – zaskoczyli mnie.

Ale przecież oni to ogłosili już daaawno. ;P

Tak czy inaczej scrollbar nie musi świadczyć o błędzie przy przechodzeniu ACIDa, ale o buildzie technicznym w którym scrollbar jest zawsze aktywny.

Możliwość komentowania została wyłączona.