Kategorie
IT Mozilla przeglądarki internetowe

Firefox 3 w Windows – zmian ciąg dalszy

W styczniu wspomniałem o zmianach wyglądu przyszłego Firefoksa 3. Od tego czasu w wersji dla Windows zmieniły się główne ikony. Teraz to wygląda tak:

Windows XP:

Firefox w Windows XP - główne okno, podstawowe ikony nieaktywne

Firefox w Windows XP - główne okno, podstawowe ikony aktywne

Windows Vista:

Firefox w Windows Vista - główne okno, podstawowe ikony nieaktywne

Firefox w Windows Vista - główne okno, podstawowe ikony aktywne

Moim zdaniem teraz wygląda to lepiej, nawet mi się podoba. Komentarze?

7 odpowiedzi na “Firefox 3 w Windows – zmian ciąg dalszy”

Krótka piłka, bo też nie ma w sumie o czym pisać. Kompletnie schrzaniony nowy motyw powoli zaczyna nabierać coraz ładniejszych kształtów. I jeśli tempo prac nad jego poprawianiem się utrzyma, może nie będzie aż tak źle w dniu premiery (która, BTW, niestety nadal jest nieznana, bo być może będzie jeszcze piąta beta). Do dziś zresztą nie mam pojęcia, jak profesjonalna firma Icons Factory mogła tak kiepsko odwalić robotę. Wczoraj na przykład okazało się, że te ikonki były robione zupełnie chałupniczą metodą, bowiem zawierają w sobie mnóstwo niedociągnięć widocznych tylko na specyficznych tłach. No ale miejmy nadzieję, że przynajmniej wygląd motywu w końcu dorówna jakości wprowadzonych innych zmian do trzeciego wydania przeglądarki.

Niestety, wersja pod WinXP nie prezentuje się raczej wspaniale, ale to raczej ze względu na windowsowy motyw systemowy.
Natomiast Firefox 3 w interfejsie Aero wygląda całkiem całkiem.

Motyw dla XP wygląda IMO coraz lepiej. Zaczynam się do niego przyzwyczajać, mimo wcześniejszej niechęci. Drażni mnie tylko wielkość przycisku „wstecz” w stosunku do „przeładuj” i „stop”. Dwie ostatnie wyglądają strasznie wychudzone przy tym kółku. Może warto byłoby przemyśleć ich zmianę?

PS. Trochę gorzej skórka wygląda, gdy włączymy sobie w systemie klasyczny wygląd z czasów Win2000.

Szczerze? Cieszę się, że mój Firefoks będzie intergował się z GTK a nie z Windowsem, bo nie za ciekawie to wygląda moim zdaniem 😉 😛

Możliwość komentowania została wyłączona.