Kategorie
IT Opera przeglądarki internetowe Safari

Safari i Opera prawie przechodzą test Acid3

Programiści pracujący nad WebKitem (silnik Safari) naprawiali w ostatnim czasie błąd za błędem. Newsa przekazał mi dziś w pracy Jakub Pawłowicz:

Acid3 w Safari - wynik testu: 100 punktów na 100 możliwych

Najnowszy publiczny build Safari w teście Acid3 zdobywa 100 punktów na 100 możliwych! Nie oznacza to wcale, że przeglądarka ta przechodzi test. Jednym z wymogów jest to, że animacja ma być płynna. Na razie zacina się kilkakrotnie.

Kilkanaście minut później przeczytałem na blogu Opera Desktop Team o podobnym osiągnięciu programistów Opery. Czarek Zalewski napisał nawet, że Opera jako pierwsza przechodzi test Acid3, ale trochę się pospieszył. Po pierwsze we wspomnianym blogu jest cytat e-maila Larsa Erika Bolstada: There are some remaining issues yet to be fixed, but we hope to have those sorted out shortly. Po drugie Ian Hixie poprawił w Acid3 parę błędów i w kolejnym wpisie w blogu przypuszcza, że po tych zmianach Opera może osiągąć w teście 99 na 100 punktów. Po trzecie ciężko zweryfikować jak działa animacja (w tym momencie nie ma publicznego builda Opery, na którym można to wszystko sprawdzić), patrząc jedynie na obrazek…

To wszystko nie zmienia faktu, że możemy się spodziewać, że najbliższe stabilne wersje Opery i Safari przejdą test.

2 odpowiedzi na “Safari i Opera prawie przechodzą test Acid3”

Możliwość komentowania została wyłączona.