Kategorie
IT Mozilla

Polski testowy Lightning również dla Mac OS X i Windows

W ubiegłym roku od czerwca do września udostępniałem codziennie testowe kompilacje przyszłego polskiego Lightninga 0.9 dla Linuksa. Niestety moje kompilacje zbytnio obciążały mozillowy serwer dla lokalizatorów i musiałem je wyłączyć.

Postanowiłem powrócić jednak do tego tylko w innej formie. W tej chwili polskie testowe wydanie Lightninga powstaje przez rozpakowanie oryginalnej wersji, podmianę plików na te z polską lokalizacją i ponowne spakowanie. Z punktu widzenia użytkowników – nie ma to żadnego znaczenia.

Poprzednio kilka osób prosiło mnie również o wersje dla Windows. Postanowiłem spełnić tę prośbę. Od dziś każdy, kto używa testowej wersji przyszłego Thunderbirda 3.0 może pobrać wersję dla Linuksa, Windows, a także dla Mac OS X. Wersje mogą się aktualizować do nowszych, choć na razie nie należy spodziewać się codziennie nowych wersji. Te będą  pojawiać się od czasu do czasu.

Przypominam o zrobieniu kopii zapasowej przed rozpoczęciem testów. Choć ja nie miałem z tym nigdy problemów, nie można wykluczyć nieprzewidzianego zachowania się rozszerzenia.

Miłego testowania! Błędy w lokalizacji można zgłaszać w naszej Bugzilli.

2 odpowiedzi na “Polski testowy Lightning również dla Mac OS X i Windows”

Raczej nie. Polskie rozwojowe wydanie Lightninga jest wyjątkiem, bo sama Mozilla nie udostępnia zlokalizowanych wydań tego rozszerzenia. Choć pomysł umieszczenia wersji testowych w jednym miejscu jest warty przemyślenia.

Nazwa „Testowe wydania Aviary.pl” jest może nieco myląca, ale znajduje się tam pośrednio na prośbę Mozilli. Chodziło o to, by mozillowy motyw graficzny nie sugerował, że są to oficjalne wydania Mozilli.

Możliwość komentowania została wyłączona.