Kategorie
IT Mozilla Sunbird

Sunbird 1.0 już się nie ukaże

To już potwierdzone. Nie będzie Sunbirda 1.0. Ukaże się co prawda wersja beta Sunbirda 1.0, ale finalna już nie. Powodem jest brak wystarczającej liczby deweloperów, pracujących nad projektem.

Logo projektu Mozilla Calendar

Nie oznacza to jednak zamknięcia projektu Mozilla Calendar – w dalszym ciągu będzie wydawany Lightning – rozszerzenie do Thunderbirda, oferujące funkcjonalność kalendarza. No cóż… użytkownikom Sunbirda pozostaje przyzwyczajać się do Thunderbirda.

9 odpowiedzi na “Sunbird 1.0 już się nie ukaże”

no cóż – szkoda.
Jedno mnie tylko zastanawia – ostatnio próbowałem znaleźć jakąś wtyczkę/cokolwiek pozwalającego na wysyłkę zaproszeń z Sunbirda via dowolny klient e-mail – i nie znalazłem.
Wydaje mi się to niezbyt skomplikowane – utworzyć mejla z załącznikiem ics i odpowiednim szablonem pól temat, treść – no chyba, że nie umiem szukać…
Pozdrawiam,
Maciek.

:((( Smutno, ale mam nadzieje, ze projekt odzyje niedlugo.

Lightning jest dalej rozwijany a od niego do standalone chyba niedluga droga (zwlaszcza, ze wszystko co trzeba juz jest…)

Ja ostatnio zaczalem uzywac lightninga z tb trunk i dziala zaskakujaco dobrze 🙂 (wczesniej testowalem z rok temu i bylo srednio)

Sam używam Lightning-a ale szkoda, że Sunbird zostanie zawieszony. Mogli by przynajmniej wydać finalną wersję 1.0

Szkoda Sunbirda. Lightning fajny ale nie dział mi w nim synchronizacja z kalendarzem google.

Możliwość komentowania została wyłączona.