Kategorie
Aviary.pl dzieje się IT Mozilla przeglądarki internetowe

Firefox najpopularniejszą przeglądarką w Polsce!

Stało się. Czekaliśmy na to długo, ale w końcu nadszedł ten dzień. Najnowsze badanie firmy Gemius (która opiera wyniki na największej próbie) pokazuje, że Firefox jest najpopularniejszą przeglądarką w Polsce!

Tabelka ze strony Ranking.pl. Firefox - 45,3%, Internet Explorer - 45,0%, Opera - 7,9%, Chrome - 1,0%, Safari 0,3%

W chwili ukazania się Firefoksa 1.0 – Internet Explorer miał w Polsce 90% rynku. Teraz, po 4 latach i 4 miesiącach spadł z pozycji lidera.

Pamiętacie jak trzy lata temu przedstawiłem prognozę Firefox będzie popularniejszy niż Internet Explorer? Choć z punktu widzenia statystyki prognoza miała pewne wady (o których zresztą wspomniałem), to jednak się sprawdziła. Aviary.pl ma spotkanie robocze za dwa tygodnie w Krakowie, więc wtedy będziemy świętować. Tymczasem idę uczcić to przy piwie. Za parę dni opiszę krok po kroku, jak do tego dochodziliśmy.

8 odpowiedzi na “Firefox najpopularniejszą przeglądarką w Polsce!”

To są zamknięte spotkania, na których robimy podsumowanie i ustalamy dalsze plany. Zwyczajowo na część spotkania zapraszamy kilka osób z forum MozillaPL.org. Tym razem zaprosiliśmy 5 najaktywniejszych osób na forum w 2008 roku, tyle że nikt nie zdecydował się przybyć 🙁

Możliwość komentowania została wyłączona.