Firefox najpopularniejszą przeglądarką w Polsce!

Stało się. Czekaliśmy na to długo, ale w końcu nadszedł ten dzień. Najnowsze badanie firmy Gemius (która opiera wyniki na największej próbie) pokazuje, że Firefox jest najpopularniejszą przeglądarką w Polsce!

Tabelka ze strony Ranking.pl. Firefox - 45,3%, Internet Explorer - 45,0%, Opera - 7,9%, Chrome - 1,0%, Safari 0,3%

W chwili ukazania się Firefoksa 1.0 – Internet Explorer miał w Polsce 90% rynku. Teraz, po 4 latach i 4 miesiącach spadł z pozycji lidera.

Pamiętacie jak trzy lata temu przedstawiłem prognozę Firefox będzie popularniejszy niż Internet Explorer? Choć z punktu widzenia statystyki prognoza miała pewne wady (o których zresztą wspomniałem), to jednak się sprawdziła. Aviary.pl ma spotkanie robocze za dwa tygodnie w Krakowie, więc wtedy będziemy świętować. Tymczasem idę uczcić to przy piwie. Za parę dni opiszę krok po kroku, jak do tego dochodziliśmy.

8 responses to “Firefox najpopularniejszą przeglądarką w Polsce!

  1. Tylko się chwalisz tym świętowaniem czy nieśmiało zapraszasz na imprezę? 😉

  2. To są zamknięte spotkania, na których robimy podsumowanie i ustalamy dalsze plany. Zwyczajowo na część spotkania zapraszamy kilka osób z forum MozillaPL.org. Tym razem zaprosiliśmy 5 najaktywniejszych osób na forum w 2008 roku, tyle że nikt nie zdecydował się przybyć 🙁

  3. Gratulacje Hubert dla Ciebie i całego zespołu Aviary! W końcu sporo pracy włożyliście w ten, jak by to nie było, wielki sukces 🙂 Oby tak dalej!

  4. To nie tylko nasz sukces – Marek wymienił wszystkich na swoim blogu. Ale fakt – trochę pracy nas to kosztowało 🙂

  5. Ale osso chozi? Od jutra nie pracujecie? Od poniedziałku znaczy.

  6. Pingback: Hubert Gajewski Online » Roczek minął…

  7. I tak trzymać. Pomimo, że używam Maca i „wypada” korzystać z Safari jestem wierny Liskowi

  8. Pingback: Hubert Gajewski Online » Od zera do bohatera, czyli droga Firefoksa do zwycięstwa