Kategorie
Chrome Internet Explorer IT Mozilla Opera przeglądarki internetowe Safari

Chrome ma 69%, a Internet Explorer 4,7% udziału w rynku. Gdzie tak jest?

Jak to zobaczyłem, to przecierałem oczy ze zdumienia.

Jest taki kraj, gdzie Chrome ma 69% udziału w rynku, Firefox 19,5%, Opera 6%, a Internet Explorer… 4,7% (przy czym z tej grupy prawie wszyscy używają wersji 9 lub 8). Prawdziwy raj dla webmasterów! Gdzie tak jest?

W Mołdawii. Ranking Gemiusa, dla mołdawskiego rynku (11-17.06.2012):

Chrome 69,02%, Firefox 19,53%, Opera 6,04%, MSIE 4,65%, Safari 0,27%, WebKit Mobile 0,21%, OperaMini 0,14%, Maxthon 0,10%
Przeglądarki internetowe (udział w rynku w Mołdawii). Źródło: Gemius SA, gemiusTraffic, 11-17.06.2012

 

Sprawdziłem też wielkość próby i ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że biorąc pod uwagę liczbę internautów i liczbę odsłon zarejestrowanych przez Gemiusa – jego (Gemiusa) pozycja w Mołdawii jest tak dobra jak w Polsce. Jeśli dodamy do tego informację z najnowszego biuletynu, która mówi o tym, że są tam oficjalnym dostawcą badania widowni internetowej, to wszystko się zgadza.

3 odpowiedzi na “Chrome ma 69%, a Internet Explorer 4,7% udziału w rynku. Gdzie tak jest?”

Lubię Chrome. A tak na marginesie, ciekawy blog. Mam tylko drobną uwagę: na stronie głównej wpisy mogłyby być skrótowe, by nie trzeba było tyle przewijać. Wystarczy przycisk „Czytaj dalej” zaraz po wstępie. Pozdrawiam!

Już o tym myślałem. Ale że nie mogę tego zrobić na zasadzie klik-klik-gotowe, tylko muszę dodać coś do kodu i to przetestować, to pewnie potrwa trochę czasu, zanim to w końcu zrobię.

Możliwość komentowania została wyłączona.