Kategorie
Aviary.pl IT

Rafał Likus nareszcie w Aviary.pl!

W poniedziałek, po okresie próbnym, dołączył do nas na stałe Rafał Likus. Z Mozillą związany od listopada 2005, kiedy zaczął pomagać Adrianowi w tłumaczeniu SeaMonkey (i tak zostało do tej pory). Pomagał, pomagał, aż zaproponowaliśmy mu współpracę. W tej chwili kończy tłumaczenie pomocy do SeaMonkey.

Rafał jest absolwentem technologii chemicznej na krakowskiej AGH. Pracuje jako administrator specjalizowanych systemów i środowiska VMware w firmie GAZ-SYSTEM SA w Warszawie. Ma 32 lata, uwielbia czytać współczesną literaturę science fiction, jest krótkofalowcem.

Witamy w grupie!

2 odpowiedzi na “Rafał Likus nareszcie w Aviary.pl!”

Ja po 2,5 roku dostałem propozycję bycia moderatorem forum MozillaPL.org. Po 2,5 roku poświęcania każdej wolnej chwili na aktywne uczestnictwo na forum, pisanie dokumentacji i rozwijania FAQ. Nie miałem zamiaru pchać się na stanowisko bez propozycji i zgłoszeniu zapotrzebowania ze strony władz, a widocznie potrzeb takich nie było. Żeby było ciekawie, propozycję dostałem w tygodniu, w którym podjąłem decyzję, że ostatecznie wycofuję się z życia forum, skoro moje działania, jakieś próby są niezauważalne, kosztem znacznego uszczuplenia swojego wolnego czasu.
Jeżeli we władzach MozillaPL.org i Aviary.pl tak ceni się ludzi, to pozostaje tylko pogratulować Lemielowi cierpliwości i nadmiaru wolnego czasu. Dodam, że w swoim środowisku byłem pionierem Mozilli, OpenOffice.org i Linuksa. Dzisiaj mógłbym być moderatorem, testerem, tłumaczem, a może też miałbym motywację do nauki XUL i JavaScript. Z pewnością forum i Aviary poniosło jakąś stratę, być może niewielką, a być może tylko pozornie niewielką.

@Pan X:
Nie wiem jak wygląda sytuacja na forum MozillaPL, bo rzadko tam zaglądam (jak większość ludzi z Aviary.pl), a jeśli już to na forum poświęcone Sunbirdowi/Lightningowi.

Nie należę do władz MozillaPL, jednak nie bardzo rozumiem czego oczekiwałeś. Na forum zabiera się głos, by pomóc ludziom, którzy mają jakiś problem, wyrazić swoją opinię na jakiś temat, samemu o coś zapytać, a nie po to, by zostać moderatorem. A co do pisania dokumentacji i rozwijania FAQ – na jaką nagrodę liczyłeś?

Co do Aviary.pl – w ciągu ostatnich 10 miesięcy opublikowaliśmy 3 ogłoszenia rekrutacyjne (wystarczyło czytać planet.mozillapl.org lub grupy dyskusyjne mozilla.dev.l10n.pl) i odpowiedzieć na jedną z ofert. Rośniemy szybciej niż kiedykolwiek – w ciągu ostatniego roku potroiliśmy skład zespołu, więc nie bardzo rozumiem zarzuty.

Możliwość komentowania została wyłączona.