Kategorie
Aviary.pl IT Mozilla przeglądarki internetowe

Rewolucyjne zmiany w polskim Firefoksie 3.0 RC1 (już dostępny)

Kandydat do finalnej wersji Firefoksa 3.0 jest już dostępny. Wersję RC1 można pobrać ze strony Mozilli. Jeśli nie zostanie znaleziony żaden poważny błąd – ta wersja zostanie wydana jako wersja finalna.

Mozilla oferuje to wydanie w 46 językach, ja może napiszę o zmianach w polskiej wersji. Marek wykonał kawał roboty – od wydania piątej bety Firefoksa 3.0 w polskiej wersji zostały wprowadzone 42 zmiany, w tym kilka rewolucyjnych.

Jedną ze wspomnianych zmian jest naprawienie chyba najstarszego błędu w polskim Firefoksie – legendarny błąd 146, zgłoszony prawie 4 lata temu doczekał się poprawki. Zmieniliśmy „Kodowanie znaków” (w menu „Widok”), na „Zestaw znaków”. Zainteresowanych dlaczego to zrobiliśmy odsyłam do tamtego buga. Druga, myślę że bardziej widoczna zmiana to dodawanie strony do zakładek. Po zgłoszeniu Leszka Życzkowskiego przemyśleliśmy to mocno i zmieniliśmy „Dodaj stronę do zakładek” na „Dodaj zakładkę do strony”. Idea od początku (to jeszcze czasy Netscape Navigatora) była taka, by do stron dodawać zakładki, jak w książce. Zmyliło nas określenie znane z Internet Explorera „Dodaj do Ulubionych”. Teraz to w końcu poprawiliśmy.

Z pozostałych zmian: nowa wersja about:mozilla, terminologia w wersji dla Mac OS X została dostosowana do Leoparda (koniec z „Poniechaj”) „prywatne dane” zmieniły się na „dane prywatne”, a „deinstalacja” zmieniła się w „dezinstalację”. Poza tym wprowadziliśmy dziesiątki innych zmian.

4 odpowiedzi na “Rewolucyjne zmiany w polskim Firefoksie 3.0 RC1 (już dostępny)”

Gratulacje 🙂
Jestem przekonany, ze Firefox 3.0 RC1 to najlepsza przegladarka jaka kiedykolwiek wydalismy 🙂 I ze jest gotowa na wersje finalna (choc chyba US jeszcze pare zmian chce wprowadzic)

Możliwość komentowania została wyłączona.