Kategorie
Aviary.pl IT

Dołącz do nas, czyli rozpoczynamy polowanie

Aviary.pl wciąż się rozrasta. Do tej pory gdy potrzebowaliśmy nowych osób – umieszczaliśmy ogłoszenia na naszej grupie dyskusyjnej mozilla.dev.l10n.pl. Czas na małe zmiany. Informacje o tym, kogo szukamy będą trafiały na naszą stronę internetową. Nie będzie też podanego terminu nadesłania zgłoszenia.

W tej chwili potrzebujemy tłumaczy, specjalistów ds. jakości lokalizacji i testerów. Może małe wyjaśnienie jakie są u nas różnice w pracy tych dwóch ostatnich. Specjalista ds. jakości weryfikuje tekst dodany/zmieniony przez tłumaczy, głównie pod kątem językowym, zgodności z naszymi standardami. Tester odpowiada głównie za sprawdzenie, jak polski tekst wygląda w aplikacji – czy nie jest ucięty, czy skróty klawiszowe nie są zdublowane i działają itp.

Często pojawia się pytanie czy praca w ramach Aviary.pl jest płatna. Tak i nie. Każdy pracuje przy jakimś projekcie, za który nie otrzymuje pieniędzy, ale ci którzy chcą, mogą również odnieść jakieś dodatkowe korzyści. I tak: wybrane osoby, które lokalizują produkty Mozilli mają możliwość uczestniczenia w kilku konferencjach w ciągu roku (koszty są pokrywane przez Mozillę). W ostatnim roku były to: FOSDEM w Brukseli, Firefox Summit w Whistler (British Columbia, Kanada) i Mozilla Camp Europe w Barcelonie. Zespół GNOME PL otrzymuje wynagrodzenie przy pracy nad projektami zleconymi przez irlandzki oddział firmy Novell. No i są jeszcze spotkania w Krakowie, które odbywają się co pół roku, gdzie nie tylko dyskutujemy, ale i też dobrze się bawimy. Ponadto od czasu do czasu zgłaszają się do nas różne firmy, które potrzebują by ktoś stworzył im np. dodatek do Firefoksa (z tym ostatnim jest akurat problem – mamy tak dużo pracy, że raczej odmawiamy).

Marka Aviary.pl pomaga też przy szukaniu/zmianie pracy – mówię to z własnego doświadczenia – w ciągu ostatnich 8 lat byłem na zaledwie dwóch rozmowach kwalifikacyjnych. Na obu pytano mnie o pracę w Aviary.pl i obie finalnie zakończyły się popisaniem umowy o pracę. Czasami na adres zespołu lub do wybranych osób przychodzą maile od firm, które szukają pracowników. Tak przy okazji: trzy osoby z zespołu są pracownikami Mozilli – od stażysty po członka zarządu Mozilla Europe 🙂

Praca w naszym zespole to przede wszystkim ciekawe wyzwania, niezła szkoła zawierania kompromisów i dobra zabawa w zespole fantastycznych ludzi.

Zapraszamy!