Kategorie
Aviary.pl IT

Polonistka z Anglii dołącza do Aviary.pl

Miło mi poinformować o kolejnej nowej osobie w naszym zespole. Dwa lata temu porzuciła pracę w liceum, rodzinny Szczecin i przyjechała z rodziną do Ely, miasteczka niedaleko Cambridge w Anglii. Nazywa się Katarzyna Niewodniczańska, jest z wykształcenia i zamiłowania polonistką. Mówi o sobie:

Zawsze interesowały mnie zabawy językiem, był okres kiedy zapisywałam każdy ciekawy neologizm, który słyszałam lub przeczytałam. Stąd moje westchnienia w kierunku poezji lingwistycznej. Inną pasją był i jest teatr (prawdopodobnie dlatego, że tu też język i żywe słowo jest planem wydarzeń i miejscem akcji równoważnym do fabuły. Ba, tu nawet jak milczą to mówią!). W tej dziedzinie, oczywiście amatorsko, odnosiłam sukcesy jako reżyser.

Pracuje w Polskiej Szkole Społecznej w Ely, jako polonistka oczywiście. W Aviary.pl jest specjalistką ds. jakości lokalizacji przeglądarki internetowej Flock, ale ma do pracy bardzo duży zapał, więc na tym pewnie się nie skończy.

Katarzyna Niewodniczańska
Katarzyna Niewodniczańska

Marzy o własnej kawiarni, którą powoła do istnienia, gdy już będzie bogata. To zaś nastąpi, kiedy napisze powieść albo zbiór opowiadań (przynajmniej tak twierdzi jej mąż – Wawrzek).

2 odpowiedzi na “Polonistka z Anglii dołącza do Aviary.pl”

Możliwość komentowania została wyłączona.