Kategorie
Aviary.pl IT Mozilla

Testowe wydanie Provider for Google Calendar po polsku

Użytkownicy polskiego testowego Lightninga 1.0pre pewnie zauważyli, że przez długi czas nie pojawiła się żadna aktualizacja. Czas to naprawić. Kilka dni temu zaktualizowałem paczkę, by działała z najnowszymi kompilacjami przyszłego Thunderbirda 3.0.

Dodatkowo udostępniłem polską wersję rozszerzenia Provider for Google Calendar, działającego z wspomnianym wyżej testowym Lightningiem.

Błędy proszę zgłaszać jak zawsze w naszej Bugzilli.

18 odpowiedzi na “Testowe wydanie Provider for Google Calendar po polsku”

Dzięki za przygotowanie tego. Czy polska wersja ma teraz takie samo ID/katalog jak oryginalna? Na pewno przetestuję, ale nie dziś, a chciałbym wiedzieć jak się zachowa z dodatkiem integrującym Remember the Milk.

P.S. Jak często należy się spodziewać aktualizacji? Jest w ogóle sens przechodzić na polską wersję? Czy może znów będzie przerwa kilkunastu tygodni pomiędzy aktualizacjami?

1. ID ma takie samo jak w wersji oryginalnej.
2. Nie ma pojęcia czy zadziała z Remember the Milk 🙂
3. Obecna wersja Lightninga przestanie działać z Thunderbirdem 3.0 RC, bo tak jest ustawione w oryginalnej wersji (nie zmieniałem tego). Aktualizacja powinna się pojawiać nie częściej niż raz na tydzień i nie rzadziej niż raz na miesiąc. Raczej rzadko, bo w lokalizacji nie było żadnych zmian od kilku miesięcy i w najbliższym czasie się nie zanosi.

Nie zdecydowałem się na to z kilku powodów:
1. Wcześniej zmiany w Lightningu pojawiały się kilka razy w tygodniu, a ciągłe ręczne aktualizowanie dodatku w AMO wydawało mi się niewygodne.
2. Z tego co pamiętam, to oryginalny Lightning (trunk) nie aktualizował się wtedy automatycznie, a ja sam potrzebowałem mieć zawsze aktualną wersję.
3. Na serwerze l10n.mozilla.org miałem możliwość umieszczenia skryptu, który powodował, że aktualizacje udostępniały się same codziennie bez mojej ingerencji, o ile cały polski Lightning był przetłumaczony (potem o przejściu z CVS na Mercurial przestało mi to działać). Skrypt sprawdzał też co godzinę, czy wszystko jest przetłumaczone i w razie potrzeby wysyłał mi SMS-a z informacją, że jest coś do zrobienia.

Jeśli na AMO są narzędzia, które pozwalają na jakąś automatyzację tych procesów – to mogę się nad tym zastanowić 🙂

Przy okazji: widzę, że Remember the Milk Provider w ogóle nie działa z Thunderbirdem 3.0 Beta 4…

Thunderbird 3: Lightning 1.0pre oraz Provider for Google Calendar 0.6pre po polsku …

Hubert Gajewski przygotował testowe wydanie Lightninga oraz Provider for Google Calendar po polsku.

Rozszerzenia można pobrać ze specjalne strony dla testowych wydań przygotowywanych przez Aviary lub za pomocą bezpośrednich odnośników[…]…

Witam!
[quote]Obecna wersja Lightninga przestanie działać z Thunderbirdem 3.0 RC, bo tak jest ustawione w oryginalnej wersji[/quote]
To ewentualnie skąd będzie można pobrać polską wersję kompatybilną z RC?
Z góry dziękuję za podpowiedź
pozdrawiam

Witam!
Przepraszam za namolność, kiedy można się spodziewać lightninga pod Tb 3.0?
pozdrawiam

Witam!
Przepraszam za zamieszanie, tłumaczy mnie tylko to, że na Twojej stronie http://l10n.mozilla.org/~hubert/ wciąż jest informacja, że to jest dla Tb 3 beta4, i lightning z 10.27 nie zaktualizował się do wersji z dnia 27.11. Dopiero przed chwilą pobrałem ręcznie i teraz jest OK [choć provider zaktualizował się automatycznie]. Ciekawy przypadek?
pozdrawiam

A fakt, na stronie poprawiłem. A to, że nie zadziałała aktualizacja jest spowodowane zmianą numeracji oryginalnego Lightninga. 1.0pre zmieniło się na 1.0b1pre, przez co nowa wersja stała się starszą…

Cześć,
Dziś pojawił się TB3.01 i uznaje lightninga za niekompatybilnego. Znajdziesz czas na aktualizację?

Zainstalowane i działa z 3.01. Szacunek i podziękowania za Twoją pracę. I za błyskawiczną reakcję 🙂

Dobre, w mojej firmie używamy TB i Lightning jest chyba najpopularniejszym dodatkiem 🙂 (co najmniej kilkudziesięciu użytkowników Lightninga).

Możliwość komentowania została wyłączona.