Kategorie
Aviary.pl IT

Doktor chemii kwantowej w Aviary.pl

Najwyższy czas wspomnieć, że nasz zespół powiększył się o kolejną osobę. Jest nią Wawrzyniec Niewodniczański. Jeśli ktoś śledzi mojego bloga uważnie i to nazwisko wydało mu się przez chwilę znajome, to od razu wyjaśniam. Wawrzek jest mężem Kasi, którą przyjęliśmy w zeszłym roku. No i zrobiło się u nas bardzo rodzinnie :-).

Wawrzek jest doktorem chemii, współautorem 7 artykułów, opublikowanych w czasopismach naukowych o zasięgu międzynarodowym (m.in. w Journal of Physical Chemistry A, Chemical Physics Letters) oraz 14 prezentacji konferencyjnych.

Wawrzyniec Niewodniczański
Wawrzyniec Niewodniczański

Poza chemią kwantową interesuje się – jak pisze na swojej stronie – szeroko pojętymi nowoczesnymi technologiami, informatyką (ze szczególnym uwzględnieniem „technologii linuksowych”), astronomią, geografią, historią, naukami politycznymi i społecznymi. Lubi też uprawiać sport (koszykówka, piłka ręczna, pływanie) oraz podróżować i to raczej w sposób niekonwencjonalny (np. wyprawa autostopem z Polski do Szkocji przez Węgry i Francję). Prowadzi bloga związanego z Linuksem.

W Aviary.pl od listopada tłumaczył serwis Mozilla Add-ons, ostatnio testował Bugzillę, a od niedawna jest administratorem naszych serwerów (czym zresztą zajmuje się też zawodowo – pracuje jako administrator w Booking.com).

2 odpowiedzi na “Doktor chemii kwantowej w Aviary.pl”

Możliwość komentowania została wyłączona.